Montessori inspirace pro život: kojenci a batolata (0-3 roky) v domácím prostředí

Seminář je protkaný inspirací a návody na to, co doma skutečně můžete jednoduše a hned po návratu ze semináře udělat pro své děti ve věku 0-3 roky. Projdeme jednotlivé místnosti domova, v každé se zastavíme a ukážeme si, co je pro jednotlivé věkové skupiny možné připravit. Jsou to malé detaily, které udělají dítěti velkou službu.

V každém semináři je ukázáno, jak konkrétní téma je možné jednoduše řešit Montessori cestou, která vede k nezávislosti a samostatnosti. Výsledek je pak ten, že dítě si samo určuje co chce dělat, co ho baví a tím se nejvíce učí a získává pozitivní vědomí samo sebe. Podařené úkoly motivují k dalším a dalším úkolům a touze dále se učit.

Obsah semináře:

Pokud dětem dáme více příležitostí, budeme sami překvapeni, co všechno dokáží udělat a s jakou vytrvalostí a chutí se budou zapojovat do každodenních aktivit. Dobře připravený domov umožní dětem již od narození: koordinaci pohybu – ukážeme si jednoduché aktivity pro jemnou i hrubou motoriku, rozvoj jazyka – ukážeme si počátky i jednotlivé kroky k cestě ke spojení zvuku a významu, rozvoj nezávislosti – ukážeme si, jak jednoduše vybavit domov aktivitami, které děti mohou dělat bez pomoci na základě své iniciativy a prožít tak hluboké soustředění, rozvoj vůle – ukážeme si, jak podpořit sebedůvěru dítěte skrze prožitek „já jsem to dokázal sám a tedy dokážu i další věci".

Radost z úspěchu totiž vede děti k touze po další činnosti bez toho, že by je někdo chválil, dělají to ze své vnitřní motivace a opravdu hned po narození. A pokud se tento pocit v dětech usadí, zůstává s nimi na celý život. Což je lepší než např. pocity “toto nemůžu, toto nezvládnu a na to jsem ještě moc malý/á”. Takové pocity spíše dítě zlomí k pasivitě na celý život.

Termín:

8. února 2015 10:00 - 18:00

Cena semináře:

1200,-  nutno zaplatit do 29.1. 2015

Lektorka:

Ing. Renata Křivánková

  • zakladatelka Rodinného centra 4 medvědi
  • autorka e-booku o Montessori doma
  • auditorka a členka občanského sdružení Elaaga, o.s.
  • finanční poradce RMC
  • lektorka Montessori pracoven pro miminka a batolata
  • lektorka seminářů pro rodiče Montessori inspirace pro život

Renata Křivánková je spoluzakladatelka RC 4medvědi v Praze, pro centrum pracuje jako správkyně financí a auditorka.Třetím rokem působí jako lektorka Montessori pracoven pro miminka a batolata.

Storno podmínky

Závazné přihlášení je platné až po zaplacení celé částky za kurz. Zaplacením vyjadřujete souhlas se storno podmínkami. V případě odhlášení z kurzu 14 a více dní před zahájením kurzu bude odečteno 500,- Kč jako manipulační poplatek a zbývající částka bude vrácena. V případě odhlášení méně než 14 dní před zahájením kurzu je částka nevratná.

Navigace druhé úrovně

Kontakt

Beruška Klatovy
Bc. Lucie Bechyňová, DiS

Randova 112, (2. patro)
339 01 Klatovy

Mobil: +420 774 236 997
lucka@beruska-klatovy.cz

 

Lektoři

Kdo nás podporuje?

↑ nahoru