Festival mateřství 2014

Festival Mateřství 11. 5. Klatovy

Dne 11. 5. 2014 v prostorách rodinného centra Beruška se uskuteční akce, která má za cíl sdílení informací ohledně mateřství.

Harmonogram akce:

9:30 – 12:00 Kurz šátkování / Pavla Černá

13:00 – 14:00 Kojení je radost / Magdaléna Ezrová

14:30 - 15:30 První pomoc u dětí / Jana Kasalová

16:00 – 17:00 promítání filmu Freedom for birth (Svoboda porodu).

Kurz šátkování

Šátkování je nejjednodušší a nejpřirozenější způsob nošení dětí. Přijďte se podívat, jak můžete stále trávit čas se svým děťátkem bez toho, aniž by to omezovalo vaše či jeho potřeby.

"Mezi rodiči je hodně vžitá představa toho, že si dítě na nošení zvykne a pak se ho rodiče nezbaví. Tato úvaha je mylná. Dítě už si totiž zvyklo. Devět měsíců se nosilo obklopeno vším co potřebuje k životu. Neustále slyšelo tlukot srdce matky, neustále mělo k dispozici všechny potřebné živiny, účastnilo se matčina života se všemi jeho biorytmy, slyšelo její hlas, houpalo se v rytmu její chůze. Potřeby dítěte se po porodu nemění. Stále chce být všude se svou matkou, chce slyšet její hlas a tlukot jejího srdce, chce se houpat v rytmu její chůze, chce cítit její vůni, chce být blízko prsu, zdroje potravy a útěchy. Dítě jehož potřeby jsou naplněné se od matky odpoutá samo ve chvíli, kdy na to bude připraveno. Až uzraje, tak odpadně - slezské přísloví"

zdroj:https://www.facebook.com/nabricho?ref=stream
Praktické ukázky, možnost zakoupení šátku.

Lektorka Pavla Černá

Kojení je radost

Kojení není jen o jídle. Kojení stimuluje mozek dítěte, upevňuje jeho imunitu a pomáhá rozvoji vztahu mezi ním a jeho maminkou. Chcete se dozvědět jak podpořit kojení, jak se vyhnout základním chybám a jak předejít problémům?

Kojení je radost. Je to symbióza mezi matkou a dítětem. Prohlubuje se při něm jedinečný vztah, který navazuje na spojení vytvořené již v těhotenství. Problémům, které při něm vznikají, se často dá velmi jednoduše předcházet. Stačí následovat zdravý rozum a učit se od jiných savců. Tak jako i oni jsou ihned po porodu v neustálém kontaktu se svými mláďaty, je i pro lidské potomky nepřetržitý kontakt s matkou zásadní, a to nejen kvůli rozvoji kojení, ale i vztahu mezi dítětem a rodičem obecně.

Přednášející vychází z prací Dr. Jacka Newmana a slovenské organizace Mamila, které jsou ve shodě s nejnovějšími vědeckými poznatky a postupy dle WHO a UNICEF.

Přednáší Magdaléna Ezrová.

První pomoc u dětí

"I když si asi všechny maminky přejí, aby se do situace, kdy bude ohroženo zdraví jejich dítěte nedostaly, opatrnosti a předvídavosti není nikdy nazbyt. Právě proto by všechny maminky měly umět poskytnout alespoň základní první pomoc..."

Obsah přednášky:

  • obecné zasady při poskytování PP
  • akutní průjmy a zvracení
  • riziko aspirace
  • akutní Laringitis
  • febrilní křeče
  • popáleniny
  • intoxikace
  • tonutí
  • resuscitace s praktickým nácvikem na resuscitačním modelu dítěte a dospělém

Lektorka Mgr. Jana Kasalová

Film Freedom for Birth - Svoboda porodu

Dokument o lidských právech, týkající se nejen porodu, ale i dalších důležitých celospolečenských témat a následná diskuze. Způsob péče o naše děti ovlivňuje i naše další generace a potažmo celý svět.

Cena:

celodenní vstupenka 450,-

odpolední program 290,-

 

Registrovat se

Předprodej vstupenek od 1.4. 2014 v rodinném centru Beruška, kapacita omezena!!!

Navigace druhé úrovně

Kontakt

Beruška Klatovy
Bc. Lucie Bechyňová, DiS

Randova 112, (2. patro)
339 01 Klatovy

Mobil: +420 774 236 997
lucka@beruska-klatovy.cz

 

Lektoři

Kdo nás podporuje?

↑ nahoru